(Видео) Израел го демолираше парламентот во Газа…

Израелските војници во средата ја уништија зградата…

Се откажа обраќањето на Зеленски во романскиот…

Обраќањето на Зеленски во романскиот парламент кое…

Претседателот на парламентот на Канада си даде…

Претседателот на парламентот на Канда си поднесе…

(Видео) Летаа шлаканици, искршени наочари и искината…

Навреди, закани, скршени наочари и еден пратеник…

Макрон “преживеа”: Не успеа гласањето недоверба во…

Француската влада денеска со мало мнозинство го…

Тепачка во турскиот парламент за време на…

Пратеник од опозицијата е хоспитализиран во Турција…

Парламентот на ЕУ ги поддржа Украина и…

Лидерите на ЕУ се во Брисел за…

Бери седми пат избран за претседател на…

Осумдесет и четиригодишниот Бери кој е 30…

Во Србија парламентот се распушти само по…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, прво донесе…

Србија по 13-ти пат избира нов парламентарен…

Србија по 13-ти пат од обновувањето на…