Пентагон: Промената во военото раководство е поради…

Пентагон денес соопшти дека тековните проблеми на…

Пентагон: Кина најверојатно ќе складира 1.500 нуклеарни…

Кина најверојатно ќе има залихи од 1.500…

Шефот на Пентагон: Помагањето на Украина е…

Американскиот министер за одбрана Лојд Остин предупреди…

Мртва трка: Путин тестира нуклеарки, Пентагон хиперсонично…

Американската морнарица и армија истрелаа проектил од…

Маск ѝ откажа љубов на Украина: Нема…

Американската компанија SpaceX, во сопственост на Илон…

Шефот на Пентагон позитивен на Ковид-19

Секретарот за одбрана на САД, Лојд Остин…

Пентагон откри детали: Ова е новиот пакет…

Пентагон ја откри содржината на новиот пакет…

Пентагон: Две децении поддржувавме 46 биолаборатории во…

Пентагон за биолабораториите во Украина: Две децении…

Пентагон: Русија ги повторува истите грешки

Неименувани претставници на Пентагон изјавија дека руската…

Остра порака од Пентагон: Русија нема право…

Русија нема право да решава дали Шведска…