Иранскиот претседател пристигна во Москва

Ебрахим Раиси треба да се сретне со…

(Видео) Путин пристигна во Саудиска Арабија

На рускиот претседател му беше приреден кралски…

Германскиот претседател игнориран при пристигнувањето на Блискиот…

Катарскиот министер за надворешни работи го остави…

Претседателот на Народното собрание на Бугарија во…

Претседателот на Народното собрание на Република Бугарија,…

Фон дер Лајен: Со нетрпение ве очекуваме…

Како што Македонија напредува во реформите, така…

(Видео) Риши Сунак пристигна во Израел

Риши Сунак пристигна во Израел со воен…

Што се случува со Зеленски, дали почна…

Зеленски само што пристигна во Вашингтон каде…

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу во…

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска…

(Видео) Захариева го искара Петков: Пендаровски две…

Поранешната министерка за надворешни работи на Бугарија…