Жозеп Борел денеска во посета на Македонија

Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи…

Американскиот советник Шоле наредната недела во Скопје

Вишиот советник на американскиот Стејт департмент Дерек…

Ердоган денеска ја почнува тридневната посета на…

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган денеска…

Грчкиот министер за надворешни работи во посета…

Шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас денеска…

Петков ќе го посети Киев – Наскоро…

Премиерот на Бугарија, Кирил Петков, во интервју…

Петков и делегација на бугарската влада утре…

Премиерот на Бугарија, Кирил Петков в сабота…

(Видео) Бајден: Спремен сум лично да одам…

Американскиот претседател денес во кратка изјава за…

Бугарската потпретседателка Јотова ќе ја посети Македонија:…

Потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова ќе престојува…

Фон дер Лајен и Борел утре патуваат…

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер…

Македонија не е на агендата: Фон дер…

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен на…