Приведен скопјанец, во неговото возило пронајдени девет…

Полицијата денеска попладне околу 17 часот на…

Приведен 40 годишен скопјанец, бил баран со…

Денеска (17.05.2022) во 11.00 часот на ул.„Мајка…

(Видео) Приведен претседател на Хондурас затоа што…

Поранешниот претседател на Хондурас, Хуан Орландо Ернандез…

Тепачка во Гостивар: Приведен малолетник

Малолетник од гостиварско Дебреше вчера (10 февруари)…

(Документи) 3aбeгана работа – државата му се…

Министерството за внатрешни работи на Австралија до…

Го оставил автомобилот отклучен, па му го…

На 23.12.2021, полициски службеници од ЕВР Центар…