Приведен поранешниот пратеник и актуелен директор на…

На 04.06.2023 година бил приведен поранешниот пратеник…

Тројца Македонци и еден Албанец приведени на…

Четири лица, од кои тројца македонски и…

Приведено лице по распишана централна потерница

Полициски службеници од тим Потраги од Одделението…

Две млади Русинки приведени на граничниот премин…

Две млади државјанки на Русија вчера биле…

Две лица се приведени на денешниот протест…

Две лица се приведени на денешните протести…

Во Дивиот запад ништо ново – Во…

Денеска (26.05.2022), полициски службеници од Единицата за…

Приведен Тетовец за издржување на затворска казна

Денеска (18.04.2022) во 13.15 часот на ул.„Народни…

Се скарал со семејството, се заканувал па…

Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за…