Пак ги оставија на цедило: САД нема…

Соединетите Американски Држави нема да испратат ракети…

Роскосмос го оштети Западот за 12 милијарди…

„Роскомос, како одговор на санкциите, му нанесе…

Пентагон го одложи тестирањето на балистичката ракета…

Американската армија соопшти дека го откажува тестирањето…

(Видео) Ракетно бомбардирање на полициската станица во…

Русија извршила ракетен напад на регионалната полициска…

Украина од Литванија ќе добие против-воздушни ракети

Украина за неколку дена ќе добие противвоздушни…