САД нема да ѝ испорача тактички ракетни…

Советникот за национална безбедност на Белата куќа,…

Украинското разузнавање откри АЛАРМАНТНА ВЕСТ: Русија распореди…

Русија распореди 46 свои ракетни системи „Искандер“…

САД ѝ испраќаат на Украина нови ракетни…

Соединетите Американски Држави и испраќаат на Украина…

(Видео) Што се случува – Русите носат…

На социјалните мрежи се појави видео од…