Путин потпиша: Русија најде начин како да…

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша указ според…

Русија ги прекина меѓународните трансакции во долари,…

Практично нема прекугранични трансфери на пари од…

Србија ќе ги отплаќа кредитите од Русија…

Михаил Мишустин наредил потпишување меѓувладин договор за…

Левица: НВО и македонските власти додека зборуваат…

Невладини организации и меиуми на чело со…

Турција ќе плаќа дел од рускиот гас…

На средбата меѓу турскиот и рускиот лидер,…

Ќе се грееме на сонце – Бектеши:…

Како држава нашата намера е целосно да…

“РИА Новости”: Сите грчки компании ќе плаќаат…

Сите грчки компании кои увезуваат руски гас се префрлија на нова…

(Фото) БОМБА од ТАСС: Македонија го плаќа…

Дали Македонија се согласи да го плаќа…

Траги-комично: ЕУ негира дека било која земја…

Европската комисија и француското претседателство со ЕУ…

Германскиот министер за финансии дециден: Ниту сега,…

Германија нема да плати руски гас во…