САД протера двајца руски дипломати

САД протераа двајца претставници на руската амбасада…

Се огласи МНР: Еве зошто се протерани…

Министерството за надворешни работи на Република Македонија…

45 руски дипломати се протерани од Молдавија

Министерството за надворешни работи на Молдавија соопшти…

Молдавија протерува 45 руски дипломати!

Молдавија соопшти дека ќе протера 45 руски…

Шведска протерува пет руски дипломати

Шведска протера пет руски дипломати, изјави министерот…

Холандија протерува руски дипломати поради страв од…

Холандските власти ќе протераат десетмина руски дипломати,…

70 протерани дипломати од руската амбасада во…

Два авиони на Руската Федерација денеска во…

ЕУ и НАТО ја поддржуваат одлуката на…

На позадината на хистеричната ситуација, подгреана од…

Не сакаме војна со Русија: Протести низ…

Протест против протерувањето на руските дипломати се…