Пукање во Сарај: Се скарале, па „заиграло“…

Пукање се случило вчера вечер во скопски…

Арсовска: По 30 години 7 населени места…

По 3 децении 7 населени места со…

Претреси на осум локации во Сарај и…

Во заедничка координирана акција на полициски службеници…

Во Сарај пронајдени автоматска пушка и куршуми

На 02.08.2023 полициски службеници од Одделението за…

(Видео) Пожар во Сарај, се запали бандера:…

Во Сарај вечерва гореше бандера, а пламените…

БОЛНА РАБОТА: 27-годишник од Сарај, силувал негов…

МВР информира дека Одделението за крвни деликти…

Жител на Сарај ПРОНАЈДЕН МРТОВ во автомобил…

МВР информира дека вчера во 16.10 часот…

Аросвска на еко-акција и едукација на учениците…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска…

Град Скопје опреми нов кабинет со преносни…

Град Скопје започнува низа проекти за младите…