Тасевски: Сите имаме право да ги тужиме…

Вакви имбецили никогаш не ја воделе Македонија,…

Спасовски и Тасевски во посета на повредениот…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и…

Тасевски: Косана е во војна со криминалци,…

Актерот Сашо Тасевски на Фејсбук прашува зошто…

МВР демантира дека синот на директорот на…

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира,…

МВР: Се појавија лажни пораки во име…

Деновиве во МВР пристигнаа пријави од граѓани…

Тасевски: Џамбаски повикува на окупација на Македонија,…

Откако бугарските власти пратија летало за да…

Тасевски до Мицкоски: Зошто ќе преговараш, ако…

Актерот Сашо Тасевски преку Фејсбук статус го…

Тасевски: Партиите што ќе поддржат внесување на…

Актерот Сашо Тасевски на Фејсбук им порача…

Тасевски: Дојавите за бомби се масло на…

Никој не се заканува со бомби во…

Тасевски: Не е во ред да зае*аваме…

Не е во ред да заебаваме ментално…