Се потврдуваат тврењата на Русија: Пронајдени траги…

Шведскиот обвинител кој ја води истрагата за…

Поранешен американски сенатор го шокираше светот: Мислам…

Соединетите држави се најверојатниот сторител на експлозијата…

Европската унија остро ги осуди саботажите врз…

Шефовите на државите на Европската унија остро…

Путин згрме: Нападите на гасоводите се акт…

Рускиот претседател Владимир Путин во синоќешниот разговор…

Гасоводот станал решето: Шведска тврди дека открила…

Шведската крајбрежна стража наводно открила четврто истекување…

Фон дер Лајен потврди: Протекувањето на гас…

Шефицата на Европската комисија, Урсула фон дер…

“Гаспром” контра Песков: Санкциите за Русија немаат…

Претставник на Гаспром денеска изјави дека снабдувањето…

Неизвесно е кога повторно ќе почне со…

Неизвесно е кога повторно ќе почне со…

Европа може мирно да спие: Русија го…

Ројтерс објави дека Гаспром повторно го вклучи…

Ќе остане ли Европа без русскиот гас?…

Руската енергетска компанија Гаспром соопшти дека Сименс…