Европската комисија го опомени Берлускони: Да не…

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони, порача дека…

Берлускони откри: Путин му пратил 20 шишиња…

Лидерот на партијата „Напред Италија“, поранешниот премиер…

Берлускони: Ако Украина влезе во НАТО ова…

Лидерот на партијата "Напред Италија", поранешниот премиер…

Берлускони е “длабоко разочаран и тажен” од…

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони, изјави дека…

Берлускони хоспитализиран само еден ден откако се…

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони (85) е…