Регистрирани првите случаи на новата подваријанта на…

Словенија досега се потврдени два случаи на…

Се урна Балон кај Љубљана: Неколку повредени

Tројца белгиски и еден словенечки државјанин се…

Се влошyва состојбата во регионит: Рекорден број…

Епидемиолошката состојба во земјите од Западен Балкан…

(Фото) Возел без едно тркало: Возач од…

Словенечката полиција уапсила возач на автобус од…

Над 200 млади кои славеле во Белград…

Националната лабораторија за здравје, животна средина и…

Дpaматичен пораст на бројот на новозapaзени во…

Бројот на новозаразени лица од ковид-19 бележии…

Силен земјотрес во Словенија, се осетил и…

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според…