Македонско село е четвртден отсечено од цивилизација:…

Жителите на планинското село Герман во Ранковце…

Во Маврово половина метар снег, на Попова…

Највисока снежна покривка од 50 сантиметри утрово…

Какво ќе биде времето утре и во…

Променливо облачно и студено со сончеви периоди.…

Снег низ Македонија, зaбрана за движење на…

Сообраќајот на државните патишта се одвива во…

Ѓорѓиевски: Снегот не може да биде изненадување…

Снегот не може да биде изненадување во…

Ги палат алиштата за да се стоплат:…

Цивилите, засолнети во импровизираните шатори во северозападната…

Забрана за камиони – Патиштата под снег

Утрово во 06:20 часот на потегот Маврово-Дебар…

Дожд, снег и мешавина од двете во…

Облачно со врнежи претежно од снег, вдолж…

Промени во временската прогноза: Какво време нѐ…

Од УХМР известуваат дека во текот на…