Над 50 тетовци деновиве скршиле раце и…

Снегот и ниските температури целосно ги прекрија…

Вистинска зимска идила: Интензивени врнежи од снег…

Сообраќајот на државните патишта се одвива по…

Албанија под снег, училиштата ќе останат затворени…

Целата територија на Албанија е покриена со…

Укината зaбpaната за тешки товарни возила на…

Се укинува забраната за тешки товарни возила…

Денес сончево со минусни температури, врнежи од…

Времето денеска ќе биде сончево со мала…

Не очекува снежен викенд: И вечерва без…

Прогнозата на УХМР за денес се оствари,…

Поради снежни наноси забpaна за сообраќај на…

Од 14.20 часот, поради врнежи од снег,…

(Фото) Градоначалничката на Град Скопје не ја…

Сите булевари и улици под Град Скопје…

УХМР: Денес облачно и студено со повремени…

Облачно и студено со повремени врнежи од…

УХМР со предупредување за вечерва, се очекува…

Утре во поголемиот дел од земјава ќе…