Сообраќајка на патот Охрид – Свети Наум:…

Две лица се тешко повредени во сообраќајна…

Прилепчанец тешко повреден – со „голф“ удрил…

Вчера попладне во 14.16 часот било пријавено…

Се судрија трактор и автомобил – неколку…

Во СВР Битола вчера во 18.40 часот…

Удрил пешак со автомобил и се дал…

На 30.12.2021 во 16.00 часот во Полициската…

Пешак тешко повреден во Битола откако бил…

На 29.12.2021 во 06.05 часот било пријавено…

Со автомобил удрил во животно на патот…

Ноќеска (29 декември), половина час по полноќ,…

Мотоциклист се здоби со тешки повреди во…

На 28.12.2021 во 17.10 часот било пријавено…