Српската православна црква заедно со народот во…

Владиката Рашко-призренски Теодосије во црквата Свети Ѓорѓи…

Вучиќ на ручек со Соборот на СПЦ:…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на традиционалниот…

Почнува Соборот на СПЦ: Тема е и…

Со богослужба во белградската црква Свети Сава…

Српскиот патријарх: За СПЦ е неприфатливо Косово…

Во своето велигденско послание, српскиот патријарх Порфириј…

Бачкиот епископ Иринеј: МПЦ-ОА де факто сè…

Српската православна црква ќе го прифати секое…

Српскиот владика Иринеј: Односите на СПЦ со…

Односите на Српската православна црква (СПЦ) со…

Бугарската црква го призна томосот на МПЦ…

Светиот синод на Бугарската православна црква на…

Заедничка литургија на МПЦ и СПЦ утре…

Во манастирот „Св. Прохор Пчински", покрај одбележувањето…

Епископ Иринеј: СПЦ ниту фаворизира, ниту може…

Српската православна црква е неправедно обвинета за…

Тимотеј: Актот на СПЦ е дел од…

Владиката Тимотеј смета дека документот што денеска…