Албанскиот парламент усвои Резолуција за осуда на…

Албанскиот парламент на денешната седница усвои Резолуција…

Џафери: Во Сребреница се случи геноцид, да…

Претседателот на Собранието, Талат Џафери на денешната…

(Видео) Холандската Влада им се извини на…

Холандската Влада им се извини на илјадници…