Џафери: И 2101 година да е јас…

Не е спорно Талат Џафери да го…

Никој не ги чепка, ќе земаат плата…

Се што ќе измислите по однос на…

Нема потреба Собранието да расправа за односите…

Претседателот на Собранието на РМ, Талат Џафери…

Џафери очекува уставните измени да се случат,…

На денешниот брифинг со новинари на претседателот…

Џафери со честитка за Водици: Водата да…

Собранискиот претседател на православните верници им го…

Цафери со честитка за православните верници: Да…

Претседателот на Собранието Талат Џафери упати честитка…

Новогодишна честитка од Џафери: Да се фокусираме…

Претседателот на Собранието, Талат Џафери во новогодишна…

Потребни се уставни измени, не избори –…

Нема потреба од директна средба меѓу мене…

Џафери: Пријателските врски меѓу Македонија и Турција…

Македонија е богата земја во која посебноста…

(Видео) Државата ги понижи бранителите кога дезертерот…

Дијаспората во 2001 година имаше огормни донации…