Малолетничка со трактор прегазила пешак

Малолетничка која возела трактор, прегазила пешак во…

Се судриле трактор и тешко моторно возило:…

Околу 11 часот на патот Берово-Делчево пријавена…

Сообраќајка во велешко: Почина тракторист

Вчера во 14.45 часот во СВР Велес…

Битолчанец со трактор сакал да влезе во…

Денес во 00.30 часот во Битола, полициски…

Несреќа во велешко: Земјоделец паднал од трактор,…

Повозрасен земјоделец од велешко е тешко повреден…

Трагедија во Радовишко, маж загина, уште еден…

Вчера во 11.00 часот во Полициската станица…

Трагедија во беровско: Загина млад тракторист

Министерството за внатрешни работи информира дека на…

“Ќе ме запамтите”: Тракторист нападнал полицајци и…

Основното јавно обвинителство Велес поведе постапка против…