Турција сѐ уште сака да посредува во…

Турција и натаму е подготвена да организира…

Зеленски се сретна со Ердоган и ги…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска се сретна…

Нов силен земјотрес во Турција

Земјотрес со јачина од 4,2 степени е…

Силен земјотрес во Турција

Земјотрес со јачина од 4,9 степени според…

Ердоган им понуди на Русија и на…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган преку видео…

Турски контингент на КФОР пристигнува во Косово

Мисијата на КФОР соопшти дека денеска на…

Телефонски разговор Путин-Ердоган

Рускиот претседател Владимир Путин телефонски разговарал со…

Ердоган се закани: Турција ќе ги искористи…

Турција ќе ги искористи сите расположливи средства…

Ирак распоредува сили на границата со Турција

Ирачките гранични сили во четвртокот започнаа со…

Рама до Ердоган: Албанците никогаш нема да…

Албанците никогаш нема да заборават дека Турција…