Стапи во сила законот за мобилизација во…

Во Украина стапи во сила оспоруваниот закон…

Фински функционер открива: Какво е расположението за…

Идејата за испраќање трупи за поддршка во…

Нова заканувачка изјава на Медведев: НАТО нѐ…

Во случај Украина да користи ракети со…

13% од македонските граѓани сметаат дека Украина…

13% од македонските граѓани сметаат дека Украина…

Блинкен: Русија ќе мора да ѝ плати…

Највисокиот американски дипломат го извести украинскиот претседател…

(Видео) Блинкен и Кулеба отидоа на пица…

За време на ненадејната посета на Киев,…

Шокантни информации на Стејт департментот: Тешките загуби…

Портпарол на Стејт департментот синоќа коментираше за…

Зеленски разреши близок соработник

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, го разреши…

ЕУ ја продолжи трговската поддршка за Украина…

Советот на ЕУ конечно го одобри продолжувањето…

Скандалозна изјава на Столтенберг: Ако Украина не…

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг смета…