Унгарија пресече: Нема да обучуваме украински војници

Унгарија нема да држи чекор со некои…

Тешко на Путин: Бугарија ќе обучува украински…

Министрите од кабинетот на Галаб Донев донесоа…

Ги “пееле” – Премиерот контра претседателот: Во…

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска рече дека Хрватска ќе…

Сакаме да ја задржиме неутралноста: Швајцарија нема…

Швајцарското Министерство за надворешни работи денеска соопшти…

Дефинитивно е новиот “Азовстал”: На територијата на…

До илјада украински националисти се наоѓаат на…

(Фото) Морничаво: Русите направиле масакар – Стотици…

Украинските власти, вклучувајќи го и претседателот Володимир…

Пентагон потврди: Обучуваме украински војници на неколку…

Пентагон потврди дека обучува украински војници во…

Потврдено: Украински војници ќе се обучуваат во…

Џејмс Хепи, министерот за вооружени сили на…