Орбан: ЕУ не треба да почне преговори…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека Брисел…

Орбан: Ќе стоиме со Србија ако ЕУ…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

Унгарија не поддржува почеток на преговори за…

Унгарија нема да го поддржи предлогот на…

(Фото) Лавров на средби со значајни дипломати…

Министерот за надворешни работи на Руската Федерација,…

Будимпешта: Ќе ја продолжиме соработката со Русија…

Министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер…

Членство на Украина во НАТО ќе значи…

Украина сега не може да стане членка…

ЕУ запре 700 милиони евра за Унгарија

Двајца комесари на Европската унија изјавија во…

РСЕ: Унгарскиот закон ќе го криминализира странското…

Според законодавството предложено вчера, унгарската Влада сака…

Орбан: Украина е светлосни години оддалечена од…

Украина е далеку од влез во Европската…