Добра вест од УХМР: Врнежите ќе престанат,…

Врнежите од дожд во попладневните и вечерните…

Нестабилно време со обилни врнежи овој викенд

Времето утре ќе биде променливо облачно со…

УХМР: Ни доаѓаат дожд и грмежи

Времето утре ќе биде сончево со мала…

УХМР: Силно невреме со електрични празнења, ветер…

Од УХМР Известуваат дека невремето со поинтензивен…

55 л/м2 во Виница, 18 во Тополчани:…

Од УХМР известуват каде наврна најмногу дожд…

Пороен дожд во следните неколку денови, најавуваат…

Времето утре ќе биде прoменливо облачно и…

Метео предупредување: Пороен дожд со грмежи и…

До крајот на денот времето ќе биде…

Предупредување од УХМР: Ни доаѓа пеколно жешко…

Времето утре ќе биде сончево и топло…

УХМР со прогноза до петок: Влошување на…

Утре и во понеделник особено во западните…

Промена на времето: Што најавува УХМР за…

"Претпладне со умерена до значителна облачност, освен…