УХМР: 2022 ни носи снег во Скопје

Новата година е пред нас, а според…

Најниска температура утрово на Попова Шапка

Најниска темепратура утрово во земјава е измерена…

Прогноза на УХМР: Утре дожд, од четврток…

Времето утре ќе биде облачно со повремени…

УХМР: Во наредните денови натпросечно топло за…

Значително облачно време со појава на магла…