Почна второто полугодие, ако имаме среќа учениците…

За основците и средношколците денеска почнува второто…

ЗА УЧЕНИЦИТЕ НЕМА ЗА КИФЛА, затворениците ќе…

Најголемиот затвор во земјава ќе набави 13…

По толку несреќи НЕ НИ ДОАЃА ПАМЕТОТ:…

Денеска (17.11.2022) во периодот од 06.00 до…

Бугарската фондација ги избриша фотографиите од македонските…

Фондацијата „Бугарска меморија“ ги избриша фотографиите од…

Како државата го дозволува ова?! Македонски ученици…

Фондацијата „Бугарска меморија“ вчера на Фејсбук објавила…

Наставниците се жалат на мобинг од учениците…

Мобингот кон наставниците од страна на учениците…

МОН објаснува: Ученицте нема да добијат скрипти…

Дистрибуцијата на новите материјали за учење што…

Можеше да се случи трагедија: Се запали…

Синоќа околу 19.20 часот во СВР Охрид,…

Купил две пушки и 375 куршуми легално:…

Деветнаесетте деца и двајцата наставници убиени во…

Утрово по две години се вратија учениците…

По две години учениците се вратија во…