Џафери со Бесими и Битиќи во Лондон,…

Техничкиот премиер Талат Џафери, денеска ќе учествува…

Борбата со кризите го чинеше буџетот околу…

Во неколку наврати во досегашниот период е…

„Чебрен“ ќе ја чека новата Влада: Нема…

Деценискиот проект „Чебрен“ ќе ја чека новата…

Бесими: Нови 50 милиони евра за поддршка…

Владата на Македонија ги финализира преговорите за…

Со ребаланс на Буџетот ќе се обезбедат…

Министерот за финансии Фатмир Бесими денеска пред…

Бесими: Енергетски проекти, ветерни и фотонапонски електрани…

Паркот на ветерни електрани Миравци, две фотонапонски…

85.000 вработени во државната администрација во септември…

Министерството за финансии соопшти дека е постигнат…

Можен е ребаланс на Буџетот во септември,…

Ако се оцени дека е потребно, можно…

(Фото) “Се заиграа” децата на Ахмети: Опуштање…

Министерството на Артан Груби уредено како детско…