(Видео) Полициските хеликоптери исфрлија над 148 тони…

Денеска (23.07.2024), Одделот за воздухопловни единици при…

(Видео) Хеликоптерот на МВР исфрли 48 тони…

Денеска (11.07.2024) од раните утрински часови хеликоптер…

(Фото)Повреден ловец е безбедно евакуиран и со…

„Докторката, која е на лице место во…

Тројца загинаа при пад на хеликоптер во…

Авганистанското Министерство за одбрана соопшти дека при…

Официјално: Покрај хеликоптер испраќаме и војници како…

Владата на Република Македонија, во знак на…

Се сруши хеликоптер во САД, шестмина се…

Хеликоптер што се користел за туристички летови…

Исчезна хеликоптер со седум патници во Италија

Хеликоптер со седум лица, меѓу кои четворица…

(Видео) Хеликоптер на армијата на БиХ се…

За време на обуката на припадниците на…

(Видео) Како руски хеликоптер уништува опрема на…

Руското Министерство за одбрана објави снимка од…

(Видео) Фасцинантно и застрашувачко: Како руската војска…

Руската армија објави видео инсерти снимани за…