Цистерни со вода, храна и гориво влегуваат…

Израелските власти објавија дека четири цистерни со…

Повеќе од 200 лица се отруле со…

Основниот суд во Ѓаковица, Косово, му одреди…

Големо поскапување на храната во Македонија минатиот…

Еуростат евидентира големо поскапување на храната во…

Владата со одлука забрани акции и промоции…

Владата на денешната 185 седница, на предлог…

Москва: Невозможно е да се нахрани планетата…

Без руски производи е невозможно да се…

Сто артикли поскапеа за еден ден

24 Вести објави дека за еден ден направени…

Зеленски ја обвинува Москва дека сака глобална…

Украинскиот претседател Володомир Зеленски во своето последно…

Медиуми: Недостиг на храна и лекови на…

Со одлуката на косовскиот премиер, Албин Курти,…

Се зголемува ДДВ-то за храната која не…

Се зголемува стапката на ДДВ од 5%…

Паѓаат цените на главните житни производи на…

Продолжува намалувањето на цените на главните житни…