Поранешни членови на Вагнер тренираат со Чеченците

Поголема група поранешни членови на приватната руска…

Чеченски доброволци поставија заседа на руска територија,…

Украинската одбранбена разузнавачка служба објави видео на…

Се огласи Кадиров: Спречивме Украинците да се…

Чеченските борци одбија обид на украинска диверзантско-извидувачка…

Се прегрупираат руските сили во Украина: Пристигнуваат…

Москва испраќа воено засилување во украинскиот регион…

Член на руска антитерористичка група открива: Кои…

Кои се чеченските сепаратисти кои дејствуваат на…

Тешко на Украинците: Кадиров испрати нова група…

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров изјави дека нова…

“Да расчистиме со бандидите во Украина” –…

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров објави дека е…

(Видео) Кадиров е горд: Уште една група…

Кадиров: Група доброволци заминаа од Чеченија за…

(Видео) Чеченците ликвидираа американски специјалец во Донбас

Руски борци од чеченско потекло убија припадник…

(Видео) Кадиров им се закани на Украинците:…

Чеченскиот лидер Кадиров апелираше до СБУ и…