Шкотскиот премиер: Сведоци сме на хуманитарна катастрофа…

Шкотскиот премиер Хумза Јусаф денеска изјави дека…

Поранешната шкотска премиерка уапсена под сомнеж дека…

Поранешната шкотска премиерка, Никола Старџен, денеска беше…

Уапсена поранешната премиерка на Шкотска, Никола Старџен!

Поранешната премиерка на Шкотска, Никола Старџен е…

(Видео) СТРАШНО: Се преврте брод во пристаниште…

Триесет и три лица се повредени при…

(Видео) Шкотската премиерка поднесе оставка по повеќе…

Прeмиерката на Шкотска, Никола Старџен, денеска објави…

Најнова вест: Старџен ќе поднесе оставка од…

Никола Старџен ќе оставка од функцијата премиер…

Најтешка зима за шкотското здравство: Болниците полни…

Болниците во Шкотска се „речиси целосно полни”,…

“Им се лизга од раце”: Британија ја…

Британскиот Врховен суд денеска ќе ја разгледа…

Операција “Еднорог”: Што ќе се случи ако…

Лондонскиот мост до операцијата „Еднорог“ - што…

Шкотска им се лизга од раце на…

Шкотската премиерка Никола Старџен остро ја критикуваше…