Избувнал пожар во касарната Ѓорче Петров

Денеска во 03.25 часот во СВР Скопје…

75-годишен маж се самозадоволувал во парк во…

Вчера во 12.35 часот полициски службеници од…

КРИВИЧНА ПРИЈАВА за поранешниот градоначалник на Ѓорче…

Одделот за криминалистичка полиција спроведе предистражни дејствија…

Огласи на албански јазик за новите згради…

„Никнуваат“ нови згради но и огласи на…

(Фото+видео) Жителите на Ѓорче бараат суспензија на…

Граѓаните на Ѓорче Петров имаат сериозен проблем…

(Видео) Трајановски: Има ли поголемо лицемерие од…

Има ли поголемо лицемерие од лицемерието на…

Протестен марш против бетонизација на Ѓорче во…

Граѓаните на општината Ѓорче Петров во четврток…

(Видео) Нотар 200 денари, ДУП 200 милиони…

Денес, активисти од Левица, со цел да…

(Видео) Мицкоски да ги вразуми неговите советници…

Денеска е ден на голема одлука која…

240 милиони профит на сметка за бетон,…

Во сабота, (17.02.2024) на вонредна седница, советниците…