Повторно фрчат санкции ама не за Русија,…

Јапонската влада одлучи да ги продолжи сопствените…

По Киев јапонскиот премиер пристигна и во…

Јапонскиот премиер Кишида пристигна во Буча со…

Северна Кореја “го поздрави” зближувањето меѓу Јапонија…

Јужнокорејскиот претседател Јун Сук Јол пристигна денеска…

Силен земјотрес ја погоди Јапонија

Земјотрес со интензитет од 6,1 степени го…

Арсовска се сретна со новоименуваниот јапонски амбасадор…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска…

Поради дојави за бомби затворени стотици училишта…

Јапонската полиција трага по лице кое испратило…

Јапонија стравува дека Кина ќе ја “запали”…

Азија би можела да биде утрешната Украина,…

Како на времето: Јапонија и Италија ќе…

Италијанската премиерка Џорџија Мелони и нејзиниот јапонски…

Јапонија дава милион јени на семејствата што…

Јапонија од април ќе дава 1 милион…

(Видео) Кина, Северна и Јужна Кореја, Јапонија…

Новата 2023 година пристигна и во Јапонија,…