Арсовска апелира советниците да поддржат набавка на…

На денешната седница на Советот на Град…

ЈСП денеска вози по неделен возен ред

Јавниот превоз во Скопје денеска ќе функционира…

ЈСП утре вози по празничен возен ред

ЈСП Скопје информира дека утре, четврток поради…

Вработените во ЈСП ги исчистија автобуските постојки…

Вработени во Јавното сообраќајно претпријатие Скопје деновиве…

Страшно: Насилник ја нападнал партнерката во градски…

Вчера попладне се случил инцидент во автобус…

Од денеска бесплатен јавен превоз во ЈСП

Јавното сообраќајно претпријатие ги информира граѓаните дека…

Трајановски: Свесно или несвесно над 100 автобуси…

Обврските на ЈСП се плаќани редовно, треба…

Арсовска за приватните превозници: Го земаа градот…

ЈСП е оставено како девастирано претпријатие, со…

(Анкета) Како се одвива сообраќајот во Скопје…

Скопје функционира нормално, иако одредени политичари се…

Со уцени нема договор: Град Скопје го…

Град Скопје попладнево соопшти дека денеска е…