По повеќе од една деценија падна снег…

Во Јужна Африка падна снег првпат од…

(Видео) Хорор во Јужна Африка: 14 луѓе…

Во пукање во бар во Совето, предградие…

Путин на БРИКС: „Бараме излез од кризата…

Владимир Путин во својот говорна 14-тиот самит…

Самит на БРИКС: Кои ги критикуваше едностраните…

Кинескиот претседател Кси Џинпинг во четвртокот ја…

(Видео) Бог да чува: Момче ја запроси…

За повеќето жени веридбата е многу важен…

Рускиот министер за финансии: Санкциите ги туркаат…

Планирано е да се создаде систем сличен…

Јужноафриканскиот претседател дрско кон НАТО: Нема да…

Претседателот на Јужна Африка: Конфликтот во Украина…

Aтeнтатот на Вучиќ бил нарачан од Јужна…

Атентатот на српскиот претседател Александар Вучиќ бил…