Ги ставија “во ќош”: По Вучиќ и…

По претседателот на Србија Александар Вучиќ и косовскиот премиер, Албин…

Предупредување или поддршка? Макрон, Шолц и Мелони…

Писмо кое заедно го потпишале претседателот на…

Дали посетата на Мелони ќе донесе и…

Италија би можела да ѝ испрати на…

Мелони утре во посета на Украина, ќе…

Италијанската премиерка Џорџа Мелони утре ќе отпатува…

ЕУ да даде приоритет на интеграцијата на…

Италијанската премиерка Џорџа Мелони изјави денеска дека…

Како на времето: Јапонија и Италија ќе…

Италијанската премиерка Џорџија Мелони и нејзиниот јапонски…

Мелони му вети на Зеленски воена и…

Италијанската влада денеска вети поддршка за Киев…

Италијанската премиерка му се поклони на Михајловиќ:…

И Џорџа Мелони, премиерката на Италија  дојде…

Мелони го осуди антисемитизмот: Еврејската заедница е…

Италијанската премиерка, Џорџа Мелони, синоќа истакна дека…

Мелони: Русија е виновна за украинската ракета…

Италијанската премиерка Џорџа Мелони смета дека одговорноста…