Tpaгедија во Куманово: 3aгина 26 годшник во откако со возило удpил во ограда и во паркирано возило

t

На 13.01.2022 околу 02.36 часот, на ул.„Тоде Думба“ во Куманово, патничко возило „пежо“, со кумановски регистарски ознаки, во кое се превезувале П.П.(26) и Н.С.(29), двајцата од Куманово, удрило во ограда и во паркирано возило. На местото на несреќата починал П.П., а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош. Н.С. се здобил со телесни повреди, констатирани во Општата болница Куманово. Екипа од СВР Куманово извршила увид на местото на несреќата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Загина 63-годишен прилепчанец при палење на стрниште

Во несреќен случај, од пожар загина 63-годишен…

„Не веруваме дека ќе ги најдеме живи“…

Спасувачките екипи ја прекинаа потрагата по шест…

Момче влегло во замрзнувач и се смрзнало…

Се сомнева дека малото момче од Кордоба…

Трагедија: Загина 29-годишно момче на патот Прилеп-Градско

Загина 29-годишно момче од Прилеп во сообраќајна…

Втор случај со починато бебе во Неготино…

Бебе на возраст од неколку недели починало…