Ахмети “им удира клоца” на бунтовниците? ДУИ може да функционира без секого!

t

Во ДУИ, 20 години е инвестирана национална програма и дека може да функционира и без Али Ахмети, но и без Муса Џафери, Изет Меџити, Блерим Беџети и другите членови на партијата.

Ахмети во изјава за медиумите вели дека е навикнат на вакви незадоволства во партијата веќе 20 години.

Според него, ДУИ излегува уште посилна после секое внатрешно недоразбирање.

Партиски членови меѓу кои се потпишани двајцата пратеници Изет Меџити и Мерита Колчи Коџаџику, како и Башким Хасани, заменик-министер за одбрана, и градоначалниците на Чаир и на Сарај, Висар Ганиу и Блерим Беџети, се дел од потпишаните сопартици кои се назадоволни од работењето на Артан Груби.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица: Деловникот на СДС-ДПМНЕ-ДУИ ја озаконува неуставната…

Крајно штетниот Деловник, кој го изгласа здружената…

Најкорумпираниот функционер на ДУИ, Беким Мемети ги…

Беким Мемеди е единствениот албански шериф во…

(Видео) Ахмети на македонски порача “Стоиме рамо…

Али Ахмети, лидерот на ДУИ, на одбележувањето…

Лога, Груби и Битиќи: Разговараме за заедничка…

Неофицијално јас знам дека тој датум ќе…

Апасиев: Левица не е ДПМНЕ па да…

Левица не е ДПМНЕ па да биде…