Берлускони хоспитализиран само еден ден откако се отkажа од претседателската трка

t

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони (85) е хоспитализиран во Милано. Ден по објавата дека нема да се кандидира на претседателските избори, Берлускони е примен во болница на рутински контроли, јави агенцијата АНСА.

Берлускони, кој мина четири мандати на премиерската функција, беше подложен на комплицирана операција на срцето во 2016 година и преживеа рак на простата.

Лани беше хоспитализиран во неколку наврати, откако во 2020 година се инфицира со коронавирус.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хоспитализиран поранешниот италијански премиер Берлускони

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (86) е…

Силен земјотрес ја стресе јужна Италија

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според…

БРАВО: Италија отвара Музеј на Холокаустот во…

Музеј посветен на сеќавањето на Холокаустот постои…

Арсовска на средба со италијанскиот амбасадор: Продолжуваме…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска…

Капетан во италијанската морнарица осуден на 30…

Капетан на италијанската морнарица е осуден на…