Болна работа: Маж од Делчево извршил обљуба врз момче од Македонска Каменица

t

На 19.08.2022 во 14.20 часот во Делчево од полициски службеници од Полициската станица Делчево бил лишен од слобода А.А.(40) од Делчево поради постоење основи на сомнение дека на 18.08.2022 на подрачјето на Македонска Каменица извршил обљуба врз 21 годишно момче.

Се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се санира оштетениот мост на магистралата А3…

Паралелно, во Делчево се работи и на…

Нов земјотрес во делчевско

Нов земјотрес попладне околу 18:20 часот е…

ГОРДОСТ! Ученици од Делчево, Куманово и Свети…

Ученици од Делчево, Куманово и Свети Николе…

И делчевските пензионери бараат 20.000 денари пензија

Со мирен протестен марш низ градските улици,…

Во пожар во делчевското село Габрово изгореа…

Во делчевското село Габрово изгореа околу 25…