БРАВО! Мила Рељиќ ќе ја претставува Македонија на Олимписките игри во Париз!

t

Maкедонската таеквондистка Мила Рељиќ освои златен медал и стана Европска клупска шампионка на натпреварувањето во Тирана.

Рељиќ без загубена рунда и со четири победа на првенството во Тирана дојде до победата. Во финалето таа беше подобр од Јулија Шпак од Полска.

Оваа победа на македонската таеквондистка значеше и специјалан покана од ИОК за настап на Олимписките игри во Париз ова лето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Изгубено 3-годишно девојче во Неа Флогита, се…

Во познатото туристичко место Неа Флогита, Грција…

БРАВО! Мила Рељиќ ќе ја претставува Македонија…

Maкедонската таеквондистка Мила Рељиќ освои златен медал и стана…

(Видео) Претседателката ќе чека новата влада да…

Сиљановска ќе почека да се формира новата…

Путин ги отвори игрите на БРИКС: Учествуваат…

Рускиот претседател Владимир Путин ги прогласи за…

ДУИ му помогна на Мицкоски за двотретинско…

Со 88 гласа “за” пред 3 часот…