Бpутaлно убиcтвo во центарот на Подгорица

t

Дејан Лакушиќ е убиен на улицата Братство и Јединство во Подгорица. Осомничениот за убиството е уапсен, потврдија за порталот РТЦГ од Полициската управа.

Како што беше соопштено, уапсен за убиството e Горан Алексиќ.

Убиството се случило во кафе барот „Стефан“.

Полицијата ја блокираше улицата каде што се случи убиството и во тек е истрага.

Како што соопшти Срѓан Корач од Полициската управа за ТВЦГ, полициските службеници биле известени дека во дворот на угостителскиот објект „Стефан“ било употребено огнено оружје.

Тој појасни дека е лишен од слобода Г.А. (1962), поради постоење на основано сомнение дека го сторил наведеното кривично дело, а полицијата го пронашла kaj него и оружјето од кое било пукано. Тој потврди дека осомничениот и бил од претходно познат на полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германски државјанин вооружен со пиштол е уапсен…

На граничниот премин на аеродромот во Подгорица…

Балканска работа: Српски историчар го прогласи Рилскиот…

Српски историчар го прогласи Рилскиот манастир за…

Небензја: Денеска над Балканот демне опасност од…

Постојаниот претставник на Руската Федерација во ОН,…

Се очекува да ја престигнеме Србија: Македонија…

Македонија е втора земја во регионот според…

Погребан матичниот лекар Ацо Трпковски, нема осомничени…

67 годишниот Ацо Трпковски – матичен лекар…