Бpутaлно убиcтвo во центарот на Подгорица

t

Дејан Лакушиќ е убиен на улицата Братство и Јединство во Подгорица. Осомничениот за убиството е уапсен, потврдија за порталот РТЦГ од Полициската управа.

Како што беше соопштено, уапсен за убиството e Горан Алексиќ.

Убиството се случило во кафе барот „Стефан“.

Полицијата ја блокираше улицата каде што се случи убиството и во тек е истрага.

Како што соопшти Срѓан Корач од Полициската управа за ТВЦГ, полициските службеници биле известени дека во дворот на угостителскиот објект „Стефан“ било употребено огнено оружје.

Тој појасни дека е лишен од слобода Г.А. (1962), поради постоење на основано сомнение дека го сторил наведеното кривично дело, а полицијата го пронашла kaj него и оружјето од кое било пукано. Тој потврди дека осомничениот и бил од претходно познат на полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Српски државјанин убиен во Софија!

Српски државјанин е приведен синоќа во Софија…

Притвор за 25-годишникот од Струмица кој ја…

Дваесет и петгодишниот струмичанец П.И., кого ОЈО…

ЕУ да даде приоритет на интеграцијата на…

Италијанската премиерка Џорџа Мелони изјави денеска дека…

Вучиќ зема најмала плата од сите претседатели…

Иако вчера му беше зголемена платата, српскиот…

Гренел: Трамп сакаше економски развиен Балкан, дојде…

Поранешниот специјален пратеник на американскиот претседател Доналд…