Објавено на:

(Видео) Бајден остана зaглавен во претседателскиот авион поради снежната бура во Вашингтон

t

Претседателот на САД Џозеф Бајден денеска 30 минути беше во воздух во авион во Вашингтон поради снежна бура што го погоди главниот град на САД.

Бајден се вратил во Вашингтон со претседателскиот авион Air Force One, а од авионот излегол дури кога персоналот на аеродромот со големи проблеми успеал да го донесе скалите до вратата на авионот, објави Индипендент.

Камионот ги туркаше скалите со помош на работници, додека тие го пробиваа големиот снег, а Бајден мораше да чека 30 минути.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Маж се самозапали пред израелската амбасада во…

Маж се самозапали пред израелската амбасада во…

Вучиќ: Никој нема да ми наредува, ни…

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека ниту…

„Белата куќа е во пламен“: Лажна пријава…

Противпожарни возила и амбулантни возила ја преполнија…

Спасовски и О’Брајан од Вашингтон: Периодот што…

Во Стејт Департментот на Соединетите Американски Држави,…

Спасовски од Вашингтон: Продолжува поддршката од конгресменката…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска,…