Објавено на:

(Видео) Бајден остана зaглавен во претседателскиот авион поради снежната бура во Вашингтон

t

Претседателот на САД Џозеф Бајден денеска 30 минути беше во воздух во авион во Вашингтон поради снежна бура што го погоди главниот град на САД.

Бајден се вратил во Вашингтон со претседателскиот авион Air Force One, а од авионот излегол дури кога персоналот на аеродромот со големи проблеми успеал да го донесе скалите до вратата на авионот, објави Индипендент.

Камионот ги туркаше скалите со помош на работници, додека тие го пробиваа големиот снег, а Бајден мораше да чека 30 минути.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вашингтон бара демилитаризација на зоната околу нуклеарната…

Вашингтон: Зоната на нуклеарната централа Запорожје треба…

(Видео) Лавров: Европа ја спроведува волјата на…

Лавров: Европа ја спроведува волјата на Вашингтон…

(Видео) Прваче или претседател: Бајден се потруди…

Американскиот претседател, Џо Бајден се врати во…

Бајден вели: Санкциите против Русија влијаат и…

Соединетите држави и Европа знаеле дека воведувањето…

Каде му е крајот, загина 15-годишник и…

15-годишно момче загина, а уште три лица…