Објавено на:

(Видео) Бајден пак заборави дека е претседател

t

Американскиот претседател Џо Бајден повторно заборави дека е претседател, ова се случи на неговото вчерашно обраќање кон американската јавност.

Говорејќи и напоменувајќи дека е променет распоредот на бината бидејќи сопругот на Камала Харис е позитивен на Ковид 19 истакна дека е болен сопругот на првата дама.

Сепак првата дама на САД е неговата сопруга Џил Бајден, а не Камала Харис.

-Редоследот на присутните на сцената е малку променет, сопругот на првата дама се зарази со коронавирус, изјави Бајден.

Сопругата на Бајден Џил му посочи: Мажот на првата дама си ти!

Бајден: Токму така. Таа е во право. Јас сум!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Историски момент за Русинката Ана Кикина: Стана…

Руски астронаут првпат по 20 години полета…

(Видео) Јакимовски до Мицкоски: Кој сакаше да…

Градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски вели…

(Во живо) БРУКА: Тројца адвокати наплатиле скоро…

Уредникот на Инофмакс, Александар Митовски, во денешната…

Маричиќ: Сега мора да има национален консензус…

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ денеска…

Естонија бара НАТО да ги засили патролите…

Естонскиот министер за одбрана, Хано Певкур го…