(Видео) Во живо: Пожар во Дебар Маало, се зaпали стан

t

Пожар пред малку избувна во зграда во Дебар Маало. Огнот, кој зафати еден стан на втори спрат за кратко беше локализиран од жителите на зградата.

На локацијата пристигнаа екипи на Противпожарните единици на град Скопје.

Екипата на Инфомакс не успеа да добие повеќе детали од присутните пожарникари бидејќи, како што појаснија, добиле забрана да даваат изјави.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жена загина во пожар во Стар Дојран

Во пожар кој утрово зафати двоспратна куќа…

Трагедија: Двајца загинаа, едно лице е повредено…

Три лица загинале, а едно е пренесено…

Пожарот избувна од дефибрилатор, не од продолжен…

Мумин Исмаили е сведок на трагедијата во…

Запалено возило во Куманово: Интервенирале пожарникари

Кумановските пожарникари интервенирале на три пожари во…

(Фото) Во Дебар пронајдена и уништена марихуана…

На 27/28.07.2022 од страна на полициски службеници…