(Видео) Во живо: Пожар во Дебар Маало, се зaпали стан

t

Пожар пред малку избувна во зграда во Дебар Маало. Огнот, кој зафати еден стан на втори спрат за кратко беше локализиран од жителите на зградата.

На локацијата пристигнаа екипи на Противпожарните единици на град Скопје.

Екипата на Инфомакс не успеа да добие повеќе детали од присутните пожарникари бидејќи, како што појаснија, добиле забрана да даваат изјави.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Огромни огнени пламени голтнаа цел трговски…

Голем пожар избувна во трговскиот центар Арши…

(Видео) Големи немири и подметнати пожари го…

Полициски автомобили и автобуси беа запалени откако…

Пожарникари кои учествувале во гасењето на пожарот…

Тетовските пожарникари и денеска ќе продолжат со…

Пожарот во тетовското с. Фалише сѐ уште…

Иако со значително намален обем сѐ уште…

Гори куќа во центарот на Куманово

Гори напуштена куќа на улицата ,,Моша Пијаде"…