Објавено на:

(Видео) Големите поплави и свлечишта однесоа најмалку 5 човечки животи за еден ден

t

Смртоносни дождови и свлечишта повторно го погодија Бразил.

Најмалку пет лица загинаа, а четири се водат како исчезнати по обилните дождови што го зафатија бразилскиот град Петрополис.

Доаѓа нешто повеќе од еден месец по лизгањето на земјиштето и поплавите, убивајќи повеќе од 200 луѓе во планинскиот регион на Рио де Жанеиро.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Десет лица загинаа, неколку се исчезнати во…

Во поплавите што погодија неколку градови во…

Поплавени се и Владата, Собранието, поранешното СЈО…

Невремето во Скопје предизвика големи материјални штети…

(Видео) Поплавените улици ги поплавија и автобусите:…

Силниот дожд и град што го зафатија…

(Видео) Хаосот кај Ист Гејт продолжува: Заглавени…

Силно невреме со пороен дожд, силен ветер…

(Фото) Силно невреме во Кавадарци: Поплавени се…

Силно невреме проследено со обилни врнежи од…