Објавено на:

(Видео) Демолиpaни канцеларии на ЕУ, cyдири на полициjaта и демонстpaнтите – Ова е Административниот центар на Унијата денес

t

Како што пренесувше Инфомакс, денеска во Брисел беа организирани поголеми демонстрации против Ковид тиранијата .

Во главниот град на Белгија, но и административното седиште на Европската унија, повеќе од 100.000 граѓани маршираа низ улиците со цел, меѓу другото, да се стави крај на тиранијата.

Во првите 2 часа од маршот немаше инциденти, но според стандардната шема, владата испрати големи групи на целосно опремени полицајци да го испровоцираат народот.

Некои групи демонстранти одговорија на насилството на полицијата на ист начин, како што може да се види на снимката, а целосно демолирана беше Европската агенција за надворешни работи.

Засега нема информации за бројот на повредени или уапсени, но нашата редакција редовно ќе известува за случувањата на бриселските улици како што ќе пристигнуваат информации.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавров: Конфликтот ќе биде решен на бојното…

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров…

(Видео) ГОЛЕМ СКАНДАЛ: Навивач на Башкими удри…

Башкими и Каменица Саса денеска одиграа нерешено…

Лукашенко: Западот се подготвува да го пушти…

Белорускиот претседател рече дека Америка стои позади…

Силен земјотрес во БиХ, почувствуван е и…

Магнитудата била 4,5 степени според Рихтеровата скала.…

Се уште беснее пожарот кај Милетино, хеликоптер…

Хеликоптер на МВР вчера и денеска исфрли…