Објавено на:

(Видео) Демолиpaни канцеларии на ЕУ, cyдири на полициjaта и демонстpaнтите – Ова е Административниот центар на Унијата денес

t

Како што пренесувше Инфомакс, денеска во Брисел беа организирани поголеми демонстрации против Ковид тиранијата .

Во главниот град на Белгија, но и административното седиште на Европската унија, повеќе од 100.000 граѓани маршираа низ улиците со цел, меѓу другото, да се стави крај на тиранијата.

Во првите 2 часа од маршот немаше инциденти, но според стандардната шема, владата испрати големи групи на целосно опремени полицајци да го испровоцираат народот.

Некои групи демонстранти одговорија на насилството на полицијата на ист начин, како што може да се види на снимката, а целосно демолирана беше Европската агенција за надворешни работи.

Засега нема информации за бројот на повредени или уапсени, но нашата редакција редовно ќе известува за случувањата на бриселските улици како што ќе пристигнуваат информации.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претседателката на Тајван предупредува: Заканата од Кина…

Тајванската претседателка Цај Инг-вен објави дека воената…

Ванчо Михајлов и Цар Борис може –…

Охридското здружение за афирмација на културните вредности…

Србија не ја почитува одлуката на ЕУ…

Србија е единствената земја-кандидат за членство во…

Имаме со што да се гордееме: Охриѓанката…

– Емилија Николовска со своите 17 години…

И ова го утнаа: Пропадна тендерот за…

Јавното претпријатие за државни патишта го поништи…